Tabela - Tabela Reklam
Tabela - Tabela Reklam
ANA SAYFA       |     HAKKIMIZDA       |       HİZMETLERİMİZ       |       REFERANSLAR       |       TABELACI       |       İLETİŞİM
Işıklı Tabela
Işıksız Tabela
Alüminyum Tabela
Kutu Harf
Polikarbon Tabela
Pleksiglas Tabela
Dijital Baskı
Totem Tabela
Gravür Tabela
Fener Tabela
Branda Afiş
Yönlendirme Tabela
Araç Yazıları
Cam Yazıları
Folyo Yazı Kesim
Tabela Nedir ?
Tabela'nın Tarihçesi
Kullanım Alanları
Tabela İmalatı
Tabela Montajı
Tabela Fiyatları
Nostalji Tabelalar
Tabela
Tabela - Tabela Çeşitleri - Tabela Fiyatları - Tabela Modelleri
Tabelacı - Tabela Reklam
ANA SAYFA       |     HAKKIMIZDA       |       HİZMETLERİMİZ       |       REFERANSLAR       |       TABELACI       |       İLETİŞİM
Sitemizde bulunan tüm Tabela resimleri ÇAVUŞOĞLU REKLAMCILIK San. Tic. Ltd. Şti. 'ne aittir. İzinsiz kulanılması durumunda telif hakları doğrultusunda İstanbul mahkemeleri yetkilidir.
Tabela - Tabela Reklam
Bağlarbaşı Mah. Cemalbey Cad. No:61/7
34844 MALTEPE - İSTANBUL
bilgi@tabelam.net
0541 533 33 80  -  0216 352 51 88
Tabelam.net Facebook 'da
Tabelam.net Google+ 'da
Tabelam.net Twitter 'da
Tabela'nın Tarihçesi

     Tabelayıllar öncesinde elde fırça ile yazılırdı, şimdi olduğu kadar tabela çeşitleri de çok fazla yoktu. Tabelacılar, el becerisi olan, fırça kullanabilen güzel yazı yazan ve resim yapabilen sanatkar insanlardı ve El emeği göz nuru ile yıllarını bu mesleğe vererek tabela sanatını yaparlardı. Reklam tabelalarında resim ve yazı görsel bir sanat olduğu için bu işe emek veren kişiler  tabela ustası olarak, sanatçı olarak bilinir, saygı görürlerdi. 15 yıl öncesine kadar  insanlar teknolojiye yönelince bu el sanatı ustaları kısa süre içinde teknoloji ile rekabet edemediği için birer birer mesleklerini bırakır hale geldiler.

     Artık tabelacılık, bilgisayarlı kesim, çizim makinalarıyla yapılmaya başlandı ve emeklisi, memuru, öğretmeni, kırtasiyecisi, reklam tabela işine soyunup eski tabirle tabelacı oldular. Gerçekten bu işi çekirdekten yetişme diye tabir ettiğimiz insanlar birer sanatçı gibi tabelaları işlerken diğer işe sonradan girip teknoloji ile büyüyerek gerçek tabela ustaları ile rekabete girmeye çalıştı.

     Tabelacı dükkanları,eskiden bir fırça ve bir boyayla el becerisi olan, eli bu işe yatkın olanlar  tarafından açılabiliyordu hatta bazı tabelacılar çantasında fırçası ve boyası  ile dolaşıp hem tabelacılık sanatı nı sergiler hemde para kazanırdı.

     Fırça ile Tabela ve afiş yazma işine 2000'li yılların başlarına kadar devam edilse de bu gün elle tabela yapan ustaların sayısı yok denilecek kadar azdır.

     Şimdilerde Dijital Baskı, Cnc Router, Lazer Kesim makinaları kullanılarak hem kısa zamanda tabelalar yapılıyor hemde iş gücü azalıyor. Bir çok Tabelacı artık işlerini bu makinalarda yapıyor.

      Tabelacılık firma tanıtımlarında reklam işlerinde çok önemli yere sahiptir. İnsanlar işyeri açmak istediğinde ilk önce akla gelen tabela olmasının sebebi iş yerinin nerede oluğunu belirtmek müşterilerine  güven verecektir, bununda en iyi çözümü iyi bir tabela yaptırmaktan geçer.

Tabelacılık Sanattır…